logo

Lorem ipsum dolor sit amet, consect etur adipisi cing elit commodi.

Opening Hours
 • Monday - Friday
  9.00 - 20.00
 • Saturday
  10.00 - 16.00
 • Sunday
  9.30 - 18.00

Copyright ©2017 ThemeMascot

Hedef

 1. Türk binicilik sporunun, yöneticisinin, binicisinin, antrenörünün, hakeminin, veterinerinin, Nalbant’ının ve at bakıcılarının yetişmesini ve gelişmesini sağlamak.
 2. Geleneksel sporlarımızdan Binicilik sporunu , araştırmak geliştirmek ve eğitimini yaptırmak.
 3. Muhtelif binicilik dallarına uygun at yetiştirmek , bunlarla ilgili olarak yapılacak bilimsel araştırma faaliyetlerine katkılarda bulunmak ve bu amaçla yeni kaynaklar sağlamak.
 4. Binici, at ve yetiştirici için bilimsel araştırma ve geliştirme kurumları oluşturmak, kabiliyetli, başarılı sporculara maddi ve manevi destek sağlamak, bunların yurtiçi ve yurtdışı yarışmalara girmelerini ve yurtiçi ve dışı eğitimlerini gerçekleştirmek
 5. Atların her türlü sağlık hizmetlerini temin edecek tesislerin ihtiyaçlarını karşılamak ve inşaatlarına yardımcı olmak, yeni tesisler inşa etmek
 6.  Nitelikli sporcu ve atların yurtiçi ve dışında tedavilerini yaptırmak ve yardımcı olmak
 7. Konusu ile ilgili her türlü faaliyetlerde katkıda bulunmak
 8. Konusu ile ilgili yurtiçi ve dışında  her türlü sportif faaliyetleri organize etmek veya bu tip faaliyetler katkıda bulunmak.
 9. Konusu ile ilgili olarak vakıf ödül veya ödüller ihdas etmek, bu alanlarda yarışmalar tertip etmek.
 10. Milli takım antrenörlerini ve ihtisas elemanlarını mukavele ile çalıştırmak. 
 11. Binicilik Kulüplerinin gelişmeleri, okullarda binicilik sporunun yaygınlaşabilmesi ve Binicilik Federasyonunun faaliyet programlarını ve çalışmalarını sağlıklı bir şekilde yürütebilmesine katkıda bulunabilmek için gerektiğinde teknik, ayni ve nakdi yardımı yapmak.
 12. Resmi ulusal ve uluslararası yarışmaların düzenlenmesi ve organizasyonu konusunda Binicilik Federasyonu ile işbirliği yapmak, gerektiğinde organizasyonuna yardımcı olmak ve bu resmi yarışmalar dışında ulusal ve uluslararası yarışmalar düzenlemek.
Paylaş: